В Чернівецькому художньому музеї експонується фотовиставка Віллі Праггера

- 24.04.2010 18:27
В Чернівецькому художньому музеї експонується фотовиставка  Віллі Праггера

В Чернівецькому художньому музеї експонується одна з найцікавіших фотовиставок останніх років. Автором унікальних робіт є фотограф Віллі Праггер – людина, яка була спорідненою з двома європейськими культурами: німецькою та румунською.

Народився Віллі Праггер у травні 1908 р. в Берліні, в родині інженера-хіміка з Бухаресту та матері-німки. Навчання майбутнього майстра фотографії проходило протягом 1914-1932 рр. в Берліні та Штутгарті, а з 1931 р. він почав працювати фотокореспондентом та створив власний фотосалон, завдяки чому активно подорожував європейськими країнами. У 1939 р. він займає посаду фотографа-рекламіста нафтової компанії в Бухаресті і водночас працює вільним фотографом, фіксуючи у своїх роботах сучасну йому Румунію та Німеччину.

Наступною сторінкою життя Віллі Праггера стало інтернування до Сибіру (1945-1949). Після повернення звідти він оселяється у Фрайбурзі, де створює новий фотосалон, завдяки якому відбуваються нові подорожі та численні фотовиставки у Німеччині та за її кордонами. Саме тут у червні 1992 р. і обірвалося життя видатного майстра фотографії ХХ століття.

Виставка, яка пропонується вашій увазі, носить назву «Заломлення. Румунські просторообрази 1924-1944». Вона поділяється на п’ять частин, кожна з яких має своє змістовне навантаження, але всі разом вони складають одне невід’ємне ціле.

Фотографії Віллі Праггера змальовують об’єктивний стан тогочасної Румунії: простори та пейзажі, спосіб життя людей і світ речей, що їх оточує. Він розповідає про події, які визначають розвиток країни як зсередини, так і в загальноєвропейському контексті.

Секція «Простори – культурні ландшафти - люди» показує румунські простори та підкреслює природні ресурси краю, а ландшафти населених пунктів та міст стають розпізнавальними прикметами певного району. Проте лише люди надають його роботам беззаперечної виразності.

У «Триумфальній ході сучасності» розкриваються суспільні зміни, викликані урбанізацією та індустріалізацією, оскільки Румунія якраз знаходилася у процесі переходу до сучасної промислової держави і новий спосіб життя поширювався досить швидко.

«Жити разом» - ця частина виставки розкриває інтерес майстра до етнічної розмаїтості краю. В центр уваги попадають економічні форми буття, види поселень, мовні відносини та релігійні традиції, а національне вбрання слугує ознакою розмежування і єднання водночас.

У розділі «Від миру до войни» Віллі Праггер охоплює період німецької та румунської історії між 1930 та 1940-ми роками. Зміст фоторепортажів пов’язаний з військовою ситуацією та досвідом, який він отримав на фронті. Він звертається до того, що є доступним та видимим: пейзажі з руїнами, цивільні будні, дії військової адміністрації, політичні демонстрації та культурна пропаганда.

І, нарешті, у «Фотографії та дійсності» ми можемо побачити внесок автора у сприйняття суспільством фотографії як надзвичайно правдивого носія інформації і який використовувався державою для певного спрямуваня громадської думки. Висунуті на передній план звичайні сцени вірізняються надзвичайною естетичною якістю та мають високу документальну цінність.

У справжніх шанувальників фотомистецтва є можливість відвідати виставку робіт Віллі Праггера до 5 травня 2010 року. Для кожного відвідувача виставки відкриються невідомі сторінки життя цього регіону першої половини минулого століття.




Ключові слова: Виставка Віллі Праггер

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Новый год:2025 время перезагрузки и новых надежд Для кого-то это повод подвести итоги, для других – попытка
- 21.11.2024 14:56
Як заброньованому виїхати за кордон? З початком дії воєнного стану в Україні запроваджено обмеження на перетин
- 15.11.2024 13:14
КиївПрайд: скандал через співпадіння з Днем пам’яті жертв Голодомору Співпадіння дат: проблема етики чи випадковість?
- 15.11.2024 12:27
У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25

Всі новини