Уряд розробив порядок нарахування балів за порушення правил

- 06.01.2009 16:11
Уряд розробив порядок нарахування балів за порушення правил

Уряд розробив Порядок нарахування штрафних балів за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Законопроект, що містить відповідні зміни до законів України “Про міліцію” та “Про дорожній рух”, Кабінет Міністрів схвалив на своєму засіданні 27 грудня.

Відповідно до Порядку кількість штрафних балів визначається з урахуванням характеру правопорушення, відповідальність за яке передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, 5 штрафних балів нараховується за перевищення водіями встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.

7 штрафних балів водій отримуватиме за порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, ненадання переваги в русі маршрутним транспортним засобам, порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині. Така ж кількість балів нараховується за керування транспортним засобом без номерного знака або без талона про проходження державного технічного огляду.

10 балів нараховується за перевищення водіями встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 50 кілометрів на годину, ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, міліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, а так само за порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху. Стільки ж балів встановлюється за порушення правил дорожнього руху, що  спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

За порушення правил дорожнього руху, що спричинили створення аварійної обстановки, та за невиконання водіями вимог працівника міліції про зупинку нараховуватиметься 15 балів. При залишенні водіями місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, нараховується 20 балів.

Найбільшу кількість балів нараховуватимуть за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння – 25 балів, за повторне керування автомобілем у такому стані водії отримуватимуть - 30 штрафних балів.

Відомості про нараховані водієві транспортного засобу штрафні бали будуть вноситися до автоматизованої інформаційної системи реєстрації, обліку та контролю транспортних засобів, їх власників та правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та ідентифікуються на талоні до посвідчення водія, на якому нанесений відповідний носій ідентифікаційних даних (магнітна смужка, мікросхема тощо), який одночасно може застосовуватися як платіжна картка для сплати штрафів.

Якщо водій у пятнадцятиденний термін з моменту набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення сплатив штраф, сума нарахованих балів за це правопорушення зменшується на два бали. Якщо ж протягом року з дня вчинення правопорушення водієві нараховано 30 і більше штрафних балів, він зобов’язаний протягом тридцяти днів скласти теоретичний іспит з перевірки знань правил дорожнього руху. Водій, який тричі не склав іспит, може бути допущений до чергового іспиту лише після прослуховування теоретичного курсу з правил дорожнього руху.

Реалізація даного законопроекту матиме позитивні наслідки щодо профілактики правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, а також посилить відповідальність водіїв транспортних засобів за систематичні порушення Правил дорожнього руху.

Источник: Урядовий портал


Ключові слова: порушення правил, Про дорожній рух

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 18.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06

Всі новини