В росіїі хочуть заборонити іноземні слова

- 05.11.2022 09:20
В росіїі хочуть заборонити іноземні слова

Уряд росії вніс до держдуми федеральний законопроект про використання іноземних слів у роботі чиновників та держорганів

Ініціатива має допомогти очистити російську мову від «надмірного вживання» закордонних визначень. Уряд пропонує не лише позбутися запозичених виразів, а й навіть створити довідники та нормативні словники, які дозволять відокремлювати «наші» словосполучення від «не наших».

Чи заберуть при цьому у чиновників та держорганів іноземні засоби пересування, іноземні смартфони та іноземні брендові шмотки, доки не уточнюється.

Уряд запропонував створити нормативні словники для випадків, коли російська мова вживається як державна. Йдеться про вживання мови чиновниками та органами влади

Уряд запропонував заборонити чиновникам використовувати в роботі іноземні слова, які мають загальновживані аналоги в російській мові. Законопроект розміщений у базі Держдуми.

Автори ініціативи вважають, що вона допоможе захистити російську мову «від надмірного вживання іноземних слів».

Як йдеться у пояснювальній записці, законопроект «підкреслює об'єднуючу роль російської мови як державної мови» Росії в «єдиній багатонаціональній державі», розширює та уточнює сфери, в яких використання державної мови є обов'язковим.

За законом використовувати російську мову як державну у своїй роботі зобов'язані органи влади та чиновники. Для таких випадків уряд пропонує створити нормативні словники, граматики та довідники, які фіксуватимуть норми сучасної російської літературної мови при її використанні як державну.

Філологи оцінили заклик Матвієнка замінити слова «воркшоп» та «бебіситтер»

Порядок формування та затвердження списку нормативних словників, а також вимоги до них визначатиме уряд. Воно ґрунтуватиметься на пропозиціях своєї комісії з російської мови.

Про те, що треба обмежити використання іноземних слів, які мають російські аналоги, раніше заявляла спікер ради федерації Валентина Матвієнко. «Мене просто коробить те, що відбувається з нашою російською мовою. Коли на урядовому рівні [говорять] "кешбек", "кешбек". Не розуміють люди похилого віку, що таке кешбек. Чому не можна російський аналог — повернення грошей? — казала вона у грудні минулого року.

У червні цього року Матвієнко знову порушила тему засилля іноземних слів у російській мові та запропонувала знайти законодавче вирішення цієї проблеми. Як приклад, вона прочитала вірш, у якому були такі рядки: «А у нас сьогодні воркшоп (навчальне заняття), а у вас? А у нас тут бебіситтер хайпанула (няня влаштувала навколо себе галас), не те слово».

У той же час, опитані в росії філологи зазначали, що боротьба з іноземними словами марна, а їхня поява — неминучий процес. За словами доктора філологічних наук, професора, завідувача відділу в Інституті російської мови Анатолія Баранова, тема засилля іноземних слів виникає постійно: навіть коли він був ще студентом, їм показували записку Володимира Леніна, що треба звернути увагу на «погане використання російської мови». «Ще раніше були слов'янофіли, які пропонували замість слова «калоші» говорити «мокроступи». Це абсолютно безглузда витівка, яка нічого не дасть», — вважає Баранов.

За його словами, іноземний вплив на мову відбувається завжди. «Є життя практичне. Був грецький вплив, німецька та французька мови. Зараз англійська. Це неминучий процес. Мова сама забере те, що потрібно», - сказав філолог.

 


Ключові слова: заборона ноземних слів в росії

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Дністер та його притоки різко зменшилися в об’ємі Один із авторів відео припускає, що воду з Дністра спустили для
- 27.05.2024 17:42
У Чернівецькому районі поліцейські задокументували ДТП з потерпілими Учора, 26 травня, в с. Ржавинці трапилася аварія, під час якої
- 27.05.2024 15:36
Перевод документов для украинцев за границей онлайн Перевод документов: виды и особенности
- 24.05.2024 14:42
Доверенность на автомобиль: как оформить если украинец за границей? оверенность на автомобиль – это официальный документ, удостоверяющий передачу прав на
- 19.05.2024 18:55
В Ірані зазнав аварії один із трьох вертольотів у кортежі президента країни Ібрахіма Раїсі Поки що неясно, чи перебував президент у цьому гелікоптері
- 19.05.2024 17:56
Що у новому законі про мобілізацію? - стисло Стисло згадуємо, що там у новому законі про мобілізацію.
- 18.05.2024 14:55
Довіреність для переоформлення майна, якщо чоловік за кордоном Як зробити довіреність для переоформлення майна в Україні, якщо чоловік за кордоном?
- 18.05.2024 14:07
Військові адвокати - задайте питання онлайн! Військові адвокати: Роль, Функції та Важливість
- 16.05.2024 15:39
Страхи, які заважають завагітніти Сьогодні ми обговоримо страхи, які заважають жінці завагітніти.
- 16.05.2024 09:18
Психосоматика шкірних захворювань алергія Психосоматичні причини алергії
- 02.05.2024 00:11

Всі новини