Працівники ДПІ Чернівців розказали про податки на телебаченні
- 20.11.2015 14:13Нещодавно у прямому ефірі програми «Телевізійна студія А-3» філії НТКУ «Чернівецької регіональної дирекції» представники фіскальної служби краю з громадськістю обговорювали податкові реалії, новації та перспективи.
Як зазначила завідувач сектору комунікацій ДПІ у м. Чернівцях Наталія Бальон: «вже зроблено чимало кроків на шляху до податкової реформи, зокрема у 2015 році розпочато процес децентралізації влади та реформування податкової системи.
Відповідно до яких з початку 2015 року вдвічі зменшено кількість податків з 22 до 11. Зокрема, до загальнодержавних податків віднесено: податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, екологічний податок, рентну плату та мито. Також внесено зміни до спрощеної системи оподаткування, єдиного внеску, податку на нерухоме майно, адміністрування податку на доходи фізичних осіб та військового збору, податку на прибуток підприємств та транспортного податку.
Суттєвим етапом на шляху до детінізації економіки стало запровадження для бізнесу податкового компромісу та електронного адміністрування ПДВ. Ці зміни стали початком реалізації більш глибоких реформ податкової системи».
Представник Центру громадської активності «Синергія» Наталія Батракова розповіла про бачення бізнесом процесів реформування податкового законодавства та ті проблеми, які необхідно вирішити у законодавчому полі.
« Наразі, Національна рада реформ при президентові України розглянула вже два варіанти податкової реформи. На обговорення винесено проекти реформ від Мінфіну і комітету ВР з питань податкової та митної політики. Важливо зберегти спрощену систему оподаткування, яка є оптимальною для представників малого бізнесу»,- наголосила Наталія Борисівна.
Учасники ефіру дійшли згоди, що зниження податкового навантаження на фонд оплати праці сприятиме виведенню з тіні зарплат, адже працедавцеві буде економічно вигідніше платити податки чесно, аніж сплачувати чималі штрафні санкції за приховування реальних доходів працівників.
Говорили і про електронні сервіси, і про шахраїв – псевдоподатківців, і про те, як боротися з нечистими на руку податківцями та митниками. Наталія Бальон розповіла, що при Державній фіскальній службі України працює антикорупційний сервіс «Пульс», на який можна телефонувати цілодобово. На дзвінки чекають за номером: (044) 284-00-07. Саме на цей сервіс платники можуть повідомити про проблеми, які виникають у веденні бізнесу через непорозуміння зі службовими особами податкової та митної служб та про перевищення посадовцями цих відомств своїх повноважень.
Усі були одностайні, що зміни до Податкового кодексу мають базуватися на реально можливих ставках податків. Необхідно змінити умови для розвитку підприємництва шляхом спрощення системи оподаткування, зменшення податкового тиску, створення рівних умов для підприємницької діяльності. Підприємці мають витрачати мінімум часу на податкові процедури, а максимум часу на розвиток своєї господарської діяльності.
Але головне, чого хочеться досягти, - це безумовної сплати податків усіма платниками, адже статус «ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ» повинен бути найпочеснішим у нашій державі, як це є у всьому цивілізованому світі.
Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях
Коментарі (0)
Другие новости:
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25
- 28.10.2024 15:00
- 28.10.2024 14:42
- 28.10.2024 14:27