Які документи потрібні для отримання електронного підпису
- 09.09.2014 10:32Міндоходів Буковини: для отримання електронно – цифрового підпису затверджений новий перелік документів
Повідомляють фахівці Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області та відзначають, що з 22 серпня 2014 року почав діяти оновлений Регламент АЦСК ІДД Міндоходів.
Зокрема, згідно з оновленим Регламентом для отримання послуг електронного цифрового підпису фізичній особі необхідно надати наступні документи:
• заповнена та підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи/ фізичної особи – підприємця) встановленого зразка із згодою на обробку персональних даних підписувача, у двох примірниках;
• копія паспорта підписувача (копії 1 – 2 сторінок (3 – 6 за наявності відміток) та сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання), засвідчена підписом власника;
• копія посвідки на постійне (тимчасове) місце проживання або паспорт громадянина іншої країни із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову (для іноземних громадян);
• копія картки платника податків, засвідчена підписом власника (тільки для посадових осіб, які уповноважені на підписання звітності). За наявності у паспорті громадянина країни даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідно до вимог п. 12 Положення, затвердженого наказом Міндоходів від 10.12.13 р. №779, замість копії облікової картки платника податків може бути подана копія сторінки паспорта громадянина України з відповідною відміткою, засвідчена підписом власника. Якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від реєстраційного номеру облікової картки платника податків, додатково подається копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову.
Слід відмітити, що з початку діяльності акредитованого Центру сертифікації ключів при Головному управлінні Міндоходів у Чернівецькій області біля 18 тис. платників податків стали активними користувачами ключів електронного цифрового підпису. З них, понад 12 тис. або 66,7 відсотка – це фізичні особи – підприємці, 4,5 тис. або 25 відсотків – юридичні особи та більше 1 тис. або 8,3 відсотка – громадяни.
Відтак, тільки у серпні цього року ще 622 платника отримали електронні ключі. І на цей раз, за фізичними особами залишається кількісна перевага як користувачів ключів електронного цифрового підпису – їх 398 або 64 відсотка від загалу.
Інформацію про процедуру отримання електронних ключів та подання документів, платники можуть отримати у відділі реєстрації ключів при ГУ Міндоходів у Чернівецькій області Управління (Центру) сертифікації ключів ІДД Міндоходів за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200 «А» кабінет № 110.
До уваги підприємців, які використовують РРО
Суб'єкти господарювання, які використовують РРО для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані, зокрема:
- забезпечувати зберігання використаних та поточних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення;
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- друкувати або створювати в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;
- зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії.
Такі вимоги визначені у Законі України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженому наказом Міндоходів від 28.08.2013 р. № 417 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій».
У випадку зміни податкової адреси або місця провадження діяльності – подайте відповідну заяву
У разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи-підприємця або серії та номера паспорта подається відповідна заява про це протягом місяця з дня виникнення змінПлатники єдиного податку І та ІІ груп у випадку зміни податкової адреси суб`єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів такої діяльності заяву подають не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.
Платники єдиного податку ІІІ та V груп у разі зміни податкової адреси суб`єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності разом із заявою подають податкову декларацію за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.
Зазначені зміни вносяться до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку територіальним органом Міндоходів у день подання платником відповідної заяви.
Порядок видачі та отримання свідоцтва платника єдиного податку визначено ст. 299 Податкового кодексу України.
Прес-служба Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області
Коментарі (0)
Другие новости:
- 10.01.2025 20:16
- 10.01.2025 16:07
- 08.01.2025 12:27
- 03.01.2025 20:10
- 03.01.2025 13:18
- 01.01.2025 14:16
- 27.12.2024 21:35