Що робити з розсилками у поштову скриньку. Міліція не допоможе

- 14.05.2009 18:35
Що робити з розсилками у поштову скриньку. Міліція не допоможе
Газетний «спам» як різновид шахрайського способу видурити у Вас гроші

Шахрайство, відповідно до кримінального кодексу України, - це заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою. Довести вину товариств з обмеженою відповідальністю, які займаються рекламою та розповсюдженням різної продукції через пошту, виманюючи в громадян чималі суми грошей за примарні товари, майже неможливо. Як не потрапити у ці спокусливі тенета  і що робити, коли ви вже там опинилися?

Майже щодня до редакцій газет надходять листи від читачів, які просять допомоги та захисту від шахрайських дій тих чи інших рекламно-розповсюджувальних товариств. Засоби масової інформації в свою чергу надсилають ці звернення до правоохоронців з проханням розібратися та повідомити результати. Управлінню по боротьбі з економічними злочинами столичної міліції добре відомо про загальні засади діяльності так званого „лохотронного” бізнесу.

Схема привернення уваги жертв дуже проста. Найперше - це періодичні друковані видання, тобто газети, які на комерційній основі розміщують на своїх сторінках інформацію цих товариств. Другий шлях – пряме адресне розсилання. Тоді з відділення зв’язку акційні брошурки потрапляють безпосередньо до вашої поштової скриньки. Аби отримати доступ до бази даних поштових адрес жителів України зовсім не обов’язково служити в СБУ, товариства просто купують інформацію про адреси і прізвища громадян у підприємств – відомих виробників різної продукції, які для росту продажу своєї продукції час-від-часу проводять стимулюючі конкурси та акції. Для участі в таких привабливих заходах покупці власноруч заповнюють купони з зазначенням усіх анкетних даних – навіть не підозрюючи, куди ця інформація може згодом потрапити.

Коли газета чи рекламний буклет нарешті опиняються у ваших руках – в хід іде психологічна зброя. Український менталітет ніяк не може встояти перед кольоровими картинками та обіцяними сумами з декількома нулями.

Сфера послуг і товарів пропонується на будь-який смак: ліки та апарати від усіх можливих хвороб, екзотичні види садових та кімнатних рослин, книги різної тематики, одяг та взуття, прикраси і косметика, безліч неймовірних призів – від кружки до іномарки, ну і, звичайно, запаморочливі суми виграшів. І все це – „майже безкоштовно”. Щоправда, дуже швидко виявляється, що є певні умови, які теж потребують оплати. Вас в прямому розумінні завалять макулатурою, де самі директори товариств будуть запевняти, що ви вже без п’яти хвилин мільйонер, або власник розкішного авто, або щасливий володар еліксиру молодості. Як не прикро, але тисячі загіпнотизованих роззяв вірять та добровільно відсилають на вказану адресу  безкінечні низки начебто символічних сум. Крім психологів-професіоналів, в таких товариствах працюють ще й хороші юристи. Вони забезпечують фактично законну, а головне - надійну діяльність своїх компаній, завбачливо прорахувавши, що проплати в акціях не повинні перевищувати певної межі.

На сьогодні, відповідно до законодавства, для порушення кримінальної справи сума завданого збитку повинна бути не менше 930 гривень, а отже, довести протиправність дій організацій-аферистів практично неможливо.

Закінчуються ці історії в будь-якому разі не користь довірливих громадян. В кращому випадку ви дійсно отримаєте товар, щоправда, він аж ніяк не відповідатиме замовленню, або це буде абсолютно непотрібна річ. Як наприклад, універсальний лікувальний апарат, для ефективної роботи якого треба придбати ще недешеву мазь чи крем.

В гіршому разі, після перерахування за вказаною адресою необхідних грошей, ви так і не отримаєте свого довгоочікуваного приза, бо начебто „не стали переможцем у розіграші”. У цьому випадку, коли з вас вже виманили кошти більше ніж на 900 гривень, правоохоронці радять діяти наступним чином: звернутися до органів внутрішніх справ та написати заяву з зазначенням реквізитів фірми-шахрая. До заяви необхідно додати копії документів, які можуть підтверджувати, що ви здійснювали певні перекази коштів на адресу фірм, копії повідомлень, які надходять від цих товариств. Одним словом – всі відомості, що стосуються цієї справи.

І, як третій варіант – за всю отриману вами макулатуру: буклетики-проспектики, вам виставлять рахунок, за несплату якого у певний строк будуть погрожувати передати справу до суду. Бувають випадки, коли від громадян вимагають погасити значні суми боргу за товар, який взагалі ніхто ніколи за цією адресою не отримував. Шахраї посилаються у своїх повідомленнях на статті Цивільного кодексу України, чим остаточно залякують ні в чому не винних людей.

Як пояснює оперуповноважений УДСБЕЗ ГУМВС України в м.Києві Олександр Шарко, всі документи, які надходять від товариств, ніяким чином не зобов’язують купувати товар, і тим більше перераховувати кошти. А головне – не треба боятися будь-яких погроз чи залякувань судовими санкціями. Якщо справа все ж дійшла до суду, Олександр Шарко запевняє: «Ідіть не вагаючись. Закон на вашому боці!» 

Шкода, але реально притягти до відповідальності аферистські організації в більшості випадків міліція не в змозі. Для цього просто немає законних підстав. Адже зазвичай сума злочинних махінацій так і не досягає 900 гривень. Тому за своїм характером відносини, що складаються між громадянами та товариствами, є цивільно-правовими, вирішення суперечок по яких – компетенція суду. А тому в порушенні кримінальної справи правоохоронці відмовлять. Є лише єдиний, досить простий спосіб уберегтися від шахрайського павутиння: якщо вам необхідні якісь товари – купуйте їх у магазині.

Працівники міліції, разом з  колективами редакцій газет, вкотре застерігають громадян, особливо людей похилого віку, не брати участі у різного роду акціях, розіграшах та не користуватися „поштово-кур’єрним магазином”. Ваша довіра коштуватиме вам не лише втрачених нервів, а й останніх кровно зароблених коштів. 


Ключові слова: Купони, розсилки, пошта

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Шкідливе морозиво на полицях магазинів України Фахівці з харчової безпеки попереджають про небезпеку так званого морозива з
- 06.05.2025 13:36
Вредное мороженое на полках магазинов Украины Это мороженое лучше оставить на полке: что не стоит покупать в магазинах Украины
- 05.05.2025 11:43
Трамп зробив заяви щодо шляхів врегулювання війни між Україною та Росіє Президент США Дональд Трамп зробив низку гучних заяв щодо можливих
- 05.05.2025 11:38
Трамп выразил осторожный оптимизм в отношении будущего мирного соглашения На вопрос о том, планирует ли он в ближайшем будущем встретиться с президентом
- 05.05.2025 11:36
Оформление гражданства Румынии: новый список документов на 2025 год С марта - апреля 2025 года в Румынии вступили в силу обновлённые требования к
- 05.05.2025 10:43
Пророчества святого Малахии и Папы Франциска Папа Франциск -последний? Пророчество святого Малахии и страх конца света
- 04.05.2025 18:14
Пророцтво Малахії про Папу Франциска Хто такий святий Малахія?
- 04.05.2025 16:18
Дональд Трамп оголосив себе Папою Римським. Портал у пекло відкритий? Дональд Трамп оголосив себе Папою Римським. Портал у пекло відкритий?
- 02.05.2025 21:50
Что такое уравнение Шрёдингера по простому Уравнение Шрёдингера - это фундаментальное уравнение квантовой механики
- 02.05.2025 18:31

Всі новини