У неділю, 3 травня, у п’яти населених пунктах Буковини відбудуться дострокові вибори сільських та міського голів.
- 02.05.2009 16:29У неділю, 3 травня, у п’яти населених пунктах Буковини відбудуться дострокові вибори сільських та міського голів. Зокрема, вибори відбудуться у Герці, у с. Коновка Кельменецького району, у селі Малинівка Новоселицького району та у селах Мариничі та Конятин Путильського районів.
У Мариничах нині є шість висуванців. Люди у селах, котрі належать до Мариничівської сільради, кажуть, що всі гідні стати головою, але у селі шість голів не буває. Треба одну. Тому серед гідних шукають найгіднішого. Але що там довго шукати?.. Гуцули один одного добре знають. Кажуть: «А йдіть поди-віться коло хати, на передхаті, у хаті, що він за ґазда. То такий буде і в селі ґаздувати».
Серед інших люди позитивно відзначають кандидата на голову Дмитра Харюка. Раніше він працював майстром лісу. Тепер підприємець. Виховує двох дітей, які вчаться у вищих навчальних закладах. Живе у мирі та злагоді — як у родині, так і з односельчанами. Добре знає проблеми горян. Бо сам з них походить. Тому сповнений бажання допомогти громаді чим може: силою, розумом, коштами, порадами.
У програмі, з якою йде до людей, — наболілі сільські проблеми. А саме: біля АЗС потрібно негайно звести дамбу. Бо якщо, не дай Боже, повториться те, що було минулого року, село затопить. Як голова, буде добиватися першочергово виконати роботи зі спорудження дамби. А ще школі потрібен автобус. Діти з Петрашів по 7 км ходять пішки у Мариничі. Зараз, особливо у Карпатах, переходять на дешеву електроенерґію. У Яблуниці завершують відновлювати малу електростанцію. Скоро буде своя електрика. Тому негайно треба освітити село. Дороги треба робити. Люди у селі без роботи, а на будівництво доріг чомусь беруть спеціалістів з інших ра-йонів. І не всі вони розуміються у дорожній справі й горах. Набудували вже так, що не те що їхати — ходити гуцули не мають де.
Тому пан Харюк вважає, що гуцул сам повинен зробити собі дорогу. Він знає, як її робити у горах і робить її собі й своїм дітям. Тому не буде абияк будувати. Бо треба буде і ходити, і їздити нею. І гроші, які держава на дорогу виділяє, мають залишатися у селі, у тих, хто тут живе і працює. На Бісків треба підвісну кладку зробити. І біля школи обладнати зупинку. Бо там вже були аварії. Така зупинка небезпечна для життя дітей. Клуб потребує каналізації. Тут люди проводять урочистості, весілля, хрестини, а ні води, ні каналізації нема. ФАПи треба ремонтувати. І ще у селі є десятки інших проблем, які необхідно вирішувати.
Тому Дмитро Харюк готовий взятися за справу, якщо на виборах люди за нього проголосують. Гуцули знають його як порядного ґазду і людину. Пам’ятають, як довірили йому керівництво колгоспом. А то все розвалювалося. Начальство хо-тіло, аби Харюк людей обманював тоді. Він не піддався. Сказав правду гуцулам, і не обдурив. Колгоспи все одно розвалилися. А пан Дмитро зберіг лице. Тому має з чим йти до людей. І люди такому ґазді можуть сміливо довіряти керувати селом і громадою. Бо це на користь всім.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25
- 28.10.2024 15:00
- 28.10.2024 14:42
- 28.10.2024 14:27