Нобелівську премію миру присудили борцям за права жінок

- 07.10.2011 13:45
Нобелівську премію миру присудили борцям за права жінок

Лауреатами нобелівської премії миру стали президент Ліберії Елен Джонсон-Сирліф (Ellen Johnson Sirleaf), ліберійська активістка Лейма Гбове (Leymah Gbowee), а також правозахисниця з Ємену Таваккуль Карман (Tawakkul Karman). Про це повідомляється в прес-реліз на сайті Нобелівського комітету.

Нагорода була присуджена їм за "ненасильницьку боротьбу за безпеку жінок і за їх право на участь у побудові світу".

Елен Джонсон-Сирліф є першим демократично обраним президентом Ліберії. Вона також перша жінка, що стала на чолі цієї африканської держави. Захистом прав жінок вона стала займатися після вступу на посаду в 2006 році. За даними Associated Press, в Ліберії вона має статус активної правозахисниці і миротворця.

Основним напрямком діяльності землячки Сирліф, Лейми Гбове, було залучення ліберійських жінок, як мусульманок, так і християни, до боротьби проти місцевих польових командирів. У 2009 році вона стала лауреатом американської премії Profile in Courage Award, яка вручається за особисту мужність у боротьбі за громадську благоденство.

Таваккуль Карман виступила в якості одного з організаторів масових акцій протесту проти президента Ємену Алі Абдулла Салеха, пише Reuters. Крім того, вона очолює єменську неурядову організацію "Журналістки без пут", яка відстоює права жінок-репортерів.

Нобелівська премія миру, сума якої становить 10 мільйонів шведських крон (близько мільйона євро), буде поділена між трьома лауреатами порівну.

У 2010 році нагорода була присуджена китайському дисидентові Лю Сяобо (Liu Xiaobo) за ненасильницьку боротьбу за права людини в Китаї. Зараз він відбуває 11-літній тюремний термін за написання маніфесту, містить заклики до реформ в Китаї.


Ключові слова: Нобелівська премія миру, ліберійські жінки отримали нобелівську премію, гонорар за Нобелівську премію, лауреати Нобелівки миру, Елен Джонсон-Сирліф

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06
Зближення між Вашингтоном і Москвою з питань виборів в Україні викликає стурбованість Україна злякалася, оскільки США та Росія наполягають на проведенні виборів, пише Політико.
- 24.03.2025 15:56
Чому принцеса Діана не спілкувалася із сестрою Як відомо, принцеса Діана виросла в багатодітній сім'ї – мала
- 24.03.2025 12:14

Всі новини