В Україні розпочато будівництво сучасної аеродромно-диспетчерської вишки
- 10.04.2009 13:36Вперше з часів незалежності в Україні розпочато будівництво сучасної аеродромно-диспетчерської вишки
Як повідомили "Платиновій Буковині" у Мінтрансзв’язку України, сьогодні, 10 квітня, у регіональному структурному підрозділі Украероруху в Сімферополі відбулася урочиста церемонія закладання капсули, що символізує початок будівництва сучасної аеродромно-диспетчерської вишки (АДВ). Це буде перша АДВ, збудована в Україні за часів незалежності.
У церемонії взяли участь генеральний директор Державного підприємства обслуговування повітряного руху України Юрій Чередніченко, директор регіонального структурного підрозділу «Кримаерорух» Анатолій Григор’єв, т.в.о. голови правління ВАТ «МА «Сімферополь» Володимир Хороших.
З початком функціонування АДВ зарубіжні та українські авіакомпанії отримуватимуть якісне та ефективне аеронавігаційне обслуговування в районі аеродрому із застосуванням найсучасніших процедур керування повітряним рухом та обладнання. Це черговий етап Проекту реорганізації диспетчерських пунктів, що втілюється та фінансується Украерорухом без залучення бюджетних коштів.
Постійна модернізація аеронавігаційної системи України дозволяє підвищити привабливість вітчизняного повітряного простору через поліпшення якості обслуговування з дотриманням міжнародних стандартів. Зважаючи на різке зростання інтенсивності повітряного руху в цьому регіоні, у зв’язку з проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року та зимової Олімпіади в Сочі 2014 року це дозволить забезпечити належний рівень безпеки польотів.
Аеродромно-
Згідно з проектом, нова аеродромно-диспетчерська вишка буде восьмикутною і матиме висоту 29 м. Місце її розташування на території аеропорту «Сімферополь» – на відстані 387 м від злітно-посадкової смуги. Проектні роботи виконано Державним проектно-технологічним та науково-дослідним інститутом цивільної авіації України, що є головною установою галузі у частині розвитку, проектування та будівництва наземної інфраструктури авіаційного транспорту. Будівництво вишки та устаткування її сучасним аеронавігаційним обладнанням вітчизняного Науково-виробничого об’єднання «Аеротехніка» планується завершити за рік.
Зона відповідальності Сімферопольського районного диспетчерського центру – це один із 5-ти районів польотної інформації, що є найбільшим за площею – майже 200 тис. кв. км – і найбільш насиченим за обсягами повітряного руху. Специфіка регіону в тому, що частина повітряного простору, який знаходиться у зоні відповідальності центру, – це міжнародний повітряний простір над нейтральними водами Чорного моря, де відповідальність за обслуговування повітряного руху Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО) делегувала Україні.
Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух) створене у 1992 р. Генеральний директор Украероруху – Юрій Чередніченко. Підприємство надає повний спектр послуг з аеронавігаційного обслуговування: обслуговування повітряного руху, організація потоків повітряного руху, організація і менеджмент повітряного простору, радіотехнічне забезпечення зв’язку, навігації і спостереження, забезпечення метеорологічною та аеронавігаційною інформацією всіх видів польотів у зоні своєї відповідальності, що охоплює 5 районів польотної інформації загальною площею 776 442 кв. км.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 10.01.2025 20:16
- 10.01.2025 16:07
- 08.01.2025 12:27
- 03.01.2025 20:10
- 03.01.2025 13:18
- 01.01.2025 14:16
- 27.12.2024 21:35