В Україні реалізують проект Twinning

- 31.03.2009 17:30
В Україні реалізують проект  Twinning

Як повідомив "Платиновій Буковині" у Мінтрансзв’язку, спільно з німецькими та австрійськими експертами розробить концепцію транспортної політики в Україні: стартував проект міжнародної технічної допомоги Twinning

Сьогодні, 31 березня, у Міністерстві транспорту та зв’язку України відбулася Стартова зустріч щодо реалізації в Україні проекту Twinning «Підтримка розробки та впровадження транспортної політики в Україні», що реалізовується в співробітництві між Німецьким федеральним міністерством транспорту, будівництва та міських справ, Австрійським федеральним міністерством транспорту, інновацій та технологій та Мінтрансзв’язку України.

Участь у Стартовій зустрічі взяли Міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський, керівник проекту від України Ігор Урбанський та від Німеччини – Пітер Мюкенхаузен та співкерівник Проекту зі сторони Австрії - Хельмут Адельсбергер, Голова представництва Європейської Комісії в Україні Пінто Тейшейра, Надзвичайний та Повноважний Посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот та Надзвичайний та Повноважний Посол Австрії в Україні Йозеф-Маркус Вукетіч.

Упродовж майже двох років – з січня 2009 до жовтня 2010 року в Україні за кошти Європейської Комісії буде реалізовано проект міжнародної технічної допомоги у галузі транспорту Твіннінг «Підтримка розробки та впровадження транспортної політики в Україні» за спільної участі провідних експертів Німеччини, Австрії та України.

«Твіннінг – це важливий інструмент співпраці, головна з особливостей якого - абсолютно рівноправні умови для всіх учасників. Україна, Німеччина та Австрія – рівноправні партнери: ми спільно, керуючись досвідом трьох країн, розробимо транспортну політику для України», - сказав заступник Міністра Ігор Урбанський.

За словами співкерівника Проекту зі сторони Австрії Хельмута Адельсбергера, мова йде у першу чергу про партнерство між країнами. «Ми не працюватимемо на схемою «вчитель-учень», ми – партнери, які мають глибокий досвід та яким є чим поділитися», - наголосив Хельмут Адельсбергер.

Керівник Проекту від Німеччини Пітер Мюкенхаузен підкреслив, при реалізації проекту Твіннінг ставка робиться на людський потенціал. Так, відповідно до проекту, упродовж цього терміну в Україні працюватимуть експерти з Австрії та Німеччини, які надаватимуть консультаційну допомогу фахівцям Мінтрансзв’язку щодо розробки транспортної політики України шляхом передачі передового досвіду ЄС, розширення компетенції та можливостей, навчання та наставництва. Українські фахівці Мінтрансзв’язку на постійній основі співпрацюватимуть з іноземними фахівцями щодо різних питань транспортного сектору, а у разі потреби - проходитимуть стажування в Австрії та Німеччині.

Бюджет проекту складає 1 млн. євро.

Очікується, що реалізація цього проекту підвищить інституційну спроможність Мінтрансзв’язку відповідно до європейських норм та стандартів та сприятиме якнайефективнішому залученню інвестицій у транспортний сектор України, а також підвищить освітньо-кваліфікаційний рівень українських фахівців транспортної галузі.

«Ми розглядаємо проект Твіннінг у першу чергу як важель для ефективної співпраці між Україною та країнами-членами Європейського Союзу, - сказав Голова представництва Європейської Комісії в Україні Пінто Тейшейра. – А те, що проект Твіннінг реалізується у напрямку розробки та впровадження транспортної політики в Україні, означає, що завдяки йому нам вдасться поглибити торговельно-економічне співробітництво між країнами ЄС».

Довідка

Twinning - це ініціатива Європейської Комісії , яку було започатковано у 1998 році в контексті підготовки до розширення Європейського Союзу (ЄС). Це інструмент цілеспрямованого адміністративного співробітництва для допомоги країнам-кандидатам у посиленні їх адміністративної та законодавчої спроможності у реалізації законодавства Євросоюзу як майбутніх держав-членів ЄС.

За 1998-2004 роки в колишніх країнах-кандидатах було реалізовано 1030 проектів Twinning, у тому числі в галузі транспорту та зв’язку – 55. Для України реалізація проектів Міжнародної технічної допомоги Twinning стала можливою в рамках підписаної Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС а також Плану дій Україна-ЄС.

Міністерство транспорту та зв’язку започаткувало найбільшу кількість проектів за програмою Твіннінг у транспортній галузі:

- безпека в цивільної авіації;

- розробка та імплементація транспортної політики в Україні;

- підвищення рівня безпеки на автомобільних дорогах.


Ключові слова: проект Twinning

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Сильное землетрясение на западе Турции: разрушения, паника и первые последствия Эпицентр землетрясения находился всего в 39 километрах от курортного района Бююкчекмедже
- 23.04.2025 14:20
Землетрус в Турції сьогодні: руйнування та наслідки. 23 квітня 2025 року на західній частині Туреччини стався потужний землетрус магнітудою 6,2, який уже
- 23.04.2025 14:17
США пропонують Україні визнати Крим російським і відмовитись від НАТО: що передбачає "мирний план" Трампа Серед головних вимог — визнання Криму російською територією, офіційна
- 21.04.2025 13:30
Як відсвяткувати День Землі 2025: ідеї, натхнення та користь для планети Кожного року 22 квітня світ відзначає День Землі -міжнародне свято, покликане нагадати людству
- 18.04.2025 13:46
Как оформить субсидию в 2025 году: пошаговая инструкция для украинцев В этом году оформить субсидию стало проще благодаря цифровым сервисам и автоматическому
- 16.04.2025 21:43

Всі новини