У Чернівецькій області на 6 сотках на відстані 1 метру від сусідів збудували багатоквартирний шестиповерховий будинок. Фото.
- 30.03.2009 18:45Село Годилів славиться своїми великими і могутніми маєтками. Вірніше, не своїми, але маєтками. Своїм тут є тільки кладовище. Воно розташоване через дорогу від тих величезних будинків, які роками зводять українські люди, аби одного дня залишити те все і перейти дорогу до вічної хати, яка зрівнює багатих і бідних, великих і малих, розумних і не дуже... Ще, кажуть у Годилові, ніхто з собою “туди” не взяв жодного майна. То чому ж тоді за життя вони один одному заздрять, один одного ображають, шкодять один одному?
Як, наприклад, на Яблуневому куті села Годилів. Ще у 2006 році двадцятиріч-ний молодик з Чернівців на власній ділянці 0,1067 га почав будувати багатоквартирний шестиповерховий будинок. Він порушив усе, що можна у нас порушувати при будівництві: вимоги Закону України “Про планування і забудову територій” (ч.1,5 ст. 14, ч.1 ст. 28, ч. 1,3,10 ст.29); наказ №273 Держкомітету будівництва, архітектури та житлової політики. І, насамкінець, коли Великокучурівська сільрада своїм рішенням №9 від 9.02.05 року надавала дозвіл будувати хату власнику ділянки, його було зобов’язано до-тримуватися норм і законів України.
Андрій Вакарюк, власник ділянки і майбутній забудовник, будував так, як вважав собі за потрібне. Індивідуальний будинок виріс у 6-поверховий багатоквартирний (швидше “багатономерний”) готель. Незважаючи на будь-які заборони, закони, сусідів, норми і мораль, будинок споруджувався. Сторожинецька райдержадміністрація, прокурор району, Великокучурівська сільрада приймали одні й ті ж рішення: зупинити самовільне будівництво. Не подіяло. Тоді 13 вересня 2007 року прокурор Сторожинецького району в інтересах держави подав позов до суду. І було рішення: “Зобов’язати Вакарюка А.В. привести самочинне будівництво у відповідність до будівельних норм і правил.” Далі суд прийняв однозначне рішення: заборонити Вакарюку здійснювати подальше будівництво. Було вже й відкрито виконавче провадження, і “зобов’язання” Вакарюка зупинити будівництво. Натомість же, навпаки, поряд почав рости подібний будинок. Більше того, ділянка №21 Вакарюка, де вже зведено багатоповерхівку і ділянка №22, яка належить Я.А.Цемку, де також зводиться будинок з ліфтами, межують між собою, а їхні господарі разом порушують закон. Вони навіть спільну заяву написали до Великокучурівської сільради, аби внесли зміни в ґенплан забудови Годилова у зв’язку з їхніми будівництвами. Їм ж-бо давали дозвіл на індивідуальне житло, а не на багатоповерхівки. Сільрада відмовила. Тоді вже Цемко Я.А., порушуючи норми і закони з серпня 2008 року, споруджує також багатоповерхівку.
До речі, перший і другий будинок споруджували одні й ті ж будівельники. Сусіди підозрюють, що ці робітники — з-за меж України. Про це повинна би знати податкова.Вони такого там набудували, що бідні сусіди світу Божого не бачать через ці будинки. Вакарюк тричі фундаменти підсипає. Бо розширюється. Балкони його будинку нависли над хатою сусіда. Згідно з нормами, 2-3-поверхові будинки дозволено зводити на відстані 15 метрів від інших будинків. Аби не шкодити сусідові, аби не заступати світло і т.д. Тут будинок від будинку — на відстані 1,2 метра. А від 4-поверхових віддаль має бути не менше 20 метрів. Там не тільки цього немає, а й дороги знищені. Жодного заїзду до багатоповерхівок.
Уявіть собі, що сталося нещастя, почалась пожежа, горять квартири, у яких добра сотня людей, а жодна пожежна машина не може проїхати до будинку. Якщо вже нічого не варта влада від села до Куліша, то еменесники змушені грудьми стати перед цим бу-дівництвом і зупинити негайно майбутню потенційну могилу для майбутніх мешканців. І не важливо, чи це будуть квартири, чи готельні номери.
З іншого боку, дуже дивним видається безсилля влади. Двом забудовникам, які порушують закони України, ніхто нічого не може проти-ставити. Та за Румунії, якби хтось не виконав розпорядження примаря, то таких буків би одержав, що рік би не сів на заднє місце. За совітів за-гримів би до Сибіру. А за України всілися вони на голови сусідам, плюнули на владу, потоптали закони держави, скрутили дулі прокурорам, “мали на увазі” суди і роблять собі все, що хочуть. А може, вони не самі так роблять, а хтось з якоїсь гілки влади допомагає тихесенько і закони порушувати, і покарання за це не нести? Бо дуже дивним виглядає постійне затягування розгляду справ про незаконне будівництво у судах області. Засідання Сторожинецького суду переноситься уже впродовж не одного місяця. А поверхи за цей час ростуть. Влада, прокуратура, сусіди вже криком кричать: прийміть хоч якесь рішення, аби його виконати чи оскаржити і зупинити будівництво на цей період. Невже ці багатоповерхівки побудуються, а потім всі розведуть руками і скажуть: “А що тепер вдієш?!” І тоді змусять узаконити незаконне.
Аби так не сталося, голови двох спілок забудовників з двох вулиць написали звернення, під яким підписалися більше 20 сімей, що проживають тут, до депутатів обласної ради з проханням допомогти. Депутат Микола Салагор звернувся до прокурора, аби той розібрався у ситуації і зупинив беззаконня. Прокурор розбирається. А будівництво триває...
Василь ІВАНІВ www.chas.cv.ua
Коментарі (0)
Другие новости:
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25
- 28.10.2024 15:00