Пенсійна реформа: жінкам дадуть подумати 3 роки
- 01.06.2011 10:31Кабмін готує новий проект пенсійної реформи, а медичну депутати провалили.
Незважаючи на грізні заяви президента, який вимагає швидких і ефективних реформ, парламент загорнув відразу дві резонансні реформи - пенсійну і медичну.
Втім, як пояснив перший заступник голови фракції Партії Регіонів Михайло Чечетов, переглянуто пенсійної реформи не означає відмови від неї: "Як відомо, президент назвав березневий проект цієї реформи не відповідає інтересам людей і дав команду Кабміну готувати новий проект. Уряд зайнявся їм, однак при цьому не відкликало старий. І тепер, коли постало питання про те, що можна починати розгляд нового проекту, просто необхідно для нього очистити місце, тобто відкликати старий".
За словами Чечетова, новий варіант пенсійної реформи може з'явитися в парламенті вже сьогодні: "Всі його положення поки розповісти не можу, проте знаю про ключовому зміну, яке стосується термінів виходу жінок на пенсію. У новому законопроекті передбачено трирічний перехідний період, протягом якого жінки зможуть самі вибирати - чи то виходити на пенсію в 55 років, чи то вийти пізніше, але за кожен перероблений рік отримувати істотну надбавку до пенсії".
Нагадаємо, що в попередньому проекті пенсійної реформи передбачалося підняття пенсійного віку жінок з 55 до 60 років протягом 10 років, підняття пенсійного віку держслужбовців з 60 до 62 років, а також збільшення обов'язкового стажу для отримання повної пенсії з 25 до 35 років та для отримання соціальної пенсії (половина від мінімальної) - з 5 до 15 років.
МЕДИЧНА. За впровадження цієї реформи проголосували регіонали і Блок Литвина, КПУ і майже всі позафракційні депутати її не підтримали.
В принципі, це повинен був бути лише пілотний проект, який хотіли випробувати в чотирьох регіонах. Його суть зводилася до того, що замість мережі поліклінік організовувалася система сімейних лікарів - терапевтів, які лікують своїх підшефних від простих хвороб, а в більш складних випадках направляють їх до спеціалізованих лікарям. Клініки спеціалізованих лікарів ж повинні були залишитися тільки в обласних і районних центрах.
"Це від недостатньої інформованості, - пояснює Чечетов. - Ми пояснимо суть закону колег по парламенту, внесемо його ще раз, і голоси будуть".
"У цей закон закладена міна - він дасть можливість законно закривати поліклініки й лікарні без урахування думки населення, - говорить нардеп-комуніст Євген Царьков. - Вже зараз від губернаторів вимагають "оптимізації", і вони намагаються закривати клініки. Але це робиться незаконно, а якщо закон буде прийнятий, у губернаторів з'явиться документ, яким вони обгрунтують будь-яку "оптимізацію". Нещодавно нам вдалося відстояти другу лікарню в Білгород-Дністровському районі Одеської області - якби її закрили, то людям довелося б їхати в єдину райлікарні на відстань 170 км. Мені показували новонародженої дитини, яка не вижив би, якщо б його мати повезли народжувати на таку відстань. Другий аспект: за цим законом щеплення будуть робити не в поліклініках, а в спеціалізованих центрах, причому ці центри зроблять приватними і, відповідно, платними".
ТЕХОГЛЯД НАПОЛОВИНУ СКАСОВАНО
З всіх резонансних реформ вчора пощастило тільки одного: президентський законопроект про усунення надмірного держрегулювання в сфері автоперевезень вже прийнятий у першому читанні. Основна його норма - скасування обов'язкового техогляду для легкових автомобілів, які не використовуються в комерційних цілях. Відповідно, зникає таке поняття як техталон. Щоправда, на практиці це не означає, що проходити техогляд не доведеться - просто не буде техогляду ДАІ; зберігається обов'язкове страхування цивільної відповідальності (автоцивілка), а страхові компанії при укладанні щорічного договору все одно будуть вимагати акт про стан автомобіля.
Для інших автомобілів техогляд зберігається, однак проводити його також буде не ДАІ. Позбавлять даішників і іншого права - зупиняти автомобілі на власний розсуд. Зупиняти авто можна буде тільки, якщо:
- водій порушив ПДР;
- рух авто викликає підозру в здатності водія керувати нею;
- відсутній номерний знак або він не відповідає нормам (закріплений в невстановленому місці або забруднений так, що його не можна розрізнити на 20 м);
- Є ознаки явної технічної несправності (спущені колеса, побиті фари та ін.);
- авто знаходиться в розшуку;
- водія потрібно залучити як свідка або учасника ДТП;
- рух на цій ділянці дороги перекрито;
- необхідно перевірити документи, але тільки під час спецоперацій;
- немає дозволу або невірно встановлені "мигалки";
- авто необхідно для допомоги іншим учасникам руху або міліції;
- вантаж закріплений неправильно і може спровокувати ДТП.
Інспектор зобов'язаний повідомити водієві, чому його зупинили або суть правопорушення.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25
- 28.10.2024 15:00
- 28.10.2024 14:42
- 28.10.2024 14:27