В Японії прорвало реактори на "Фукусиме-1". Рівень радіації порівнянний з чорнобильською
- 25.05.2011 09:33У зовнішніх захисних оболонках першого і другого реакторів аварійної АЕС "Фукусіма-1" через нагрівання і різке підвищення тиску утворилися отвори діаметром від 7 до 10 см.
Через ці дірки стався викид радіоактивного пара і высокорадиактивной води, свідчать розрахунки компанії Tokyo Electric Power (TEPCO). Розрахунки засновані на даних про коливання тиску всередині реакторів.
Експерти TEPCO попереджають, що у них немає упевненості в точності показань приладів, які могли бути пошкоджені під час аварії, і тому висновки про наявність проривів носять винятково пробний характер.
Згідно з цими розрахунками, через 18 годин після потужного землетрусу 11 березня зовнішньої оболонки 1-го реактора утворився отвір діаметром 3 см, через який вирвався радіоактивний пар. Через 50 годин воно досягло діаметра приблизно 7 см. У цей час температура всередині зовнішньої оболонки перевищувала 300 градусів, хоча вона розрахована витримувати нагрівання лише до 138 градусів. Мабуть, це призвело до руйнування деталей, що підтримують герметичність.
У другому реакторі через 21 годину після землетрусу утворилися кілька отворів діаметром приблизно 10 см. Через 87 годин там же був прорваний з'єднаний з реактором басейн для охолодження водяної пари. Звідти також йде витік радіоактивної води.
У вівторок TEPCO повідомила, що вважає досить імовірним те, що на всіх трьох пошкоджених реакторах сталося руйнування і розплавлення ядерного палива (мелтдаун) через зупинку системи охолодження. Ця розплавлена маса скупчилася в донній частині установок.
У деякі моменти температура всередині реакторів перевищувала 2 тис. градусів. В результаті, судячи з розрахунками, були пошкоджені внутрішні потужні корпусу реакторів, які здатні витримувати температуру близько 300 градусів і тиск 70 атмосфер.
Зараз, як стверджує TEPCO, велика частина що розплавився палива знаходиться всередині внутрішніх корпусів реакторів, покрита водою і стабільно охолоджується. Компанія заявила у вівторок, що не очікує більше великих викидів радіації та погіршення ситуації на АЕС.
Рівень забруднення ґрунту радіоактивними речовинами у ряді районів навколо аварійної АЕС "Фукусіма-1" "порівнянний з показниками після аварії на Чорнобильської АЕС". Такі дані дослідження, проведеного японської урядовою Комісією з атомної енергії.
"Загальний рівень забруднення ґрунту радіоактивним цезієм на території площею 600 кв. км склав 1,48 млн беккерелів на кв м, що порівнянно з чорнобильськими показниками, - вважають експерти. - Найбільше постраждали райони, розташовані на північний захід від АЕС. Проживання на даних територіях протягом одного року веде до дозі опромінення в 5 миллизивертов, що нижче встановленої японським урядом планки в 20 миллизивертов".
Тим не менш, в Комісії з атомної енергетики відзначили, що до повернення жителів евакуйованих районів в свої будинки влади повинні будуть провести роботи по дезактивації ґрунту.
Після аварії на "Фукусімі-1" уряд Японії евакуювало з районів навколо станції близько 80 тис. чоловік. Як заявив раніше прем'єр-міністр країни Наото Кан, питання про їх повернення в свої будинки може бути поставлений не раніше початку майбутнього року.
Нагадаємо, руйнівний землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії 11 березня поточного року. Підземні поштовхи викликали цунамі. За офіційною інформацією, жертвами стихії стали 15 тис. 57 осіб, доля ще 9 тис. 121 людини залишається невідомою.
Ударом стихії була зруйнована інфраструктура північно-східних районів країни, на АЕС "Фукусіма" вийшла з ладу система охолодження реакторів, що призвело до серії аварій і витік радіації. Влада евакуювала мешканців з 20-кілометрової зони навколо АЕС. Пізніше почала з'являтися інформація про виявлення у ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морської та питній воді, продуктах.
Компанія-оператор АЕС TEPCO заявляла, що очікує стабілізації ситуації на аварійних енергоблоків АЕС протягом приблизно шести-дев'яти місяців, а істотного зниження рівня радіації в районі станції - протягом трьох місяців.
Японське агентство з ядерної та промислової безпеки (NISA) оголосив 12 квітня про присвоєння максимального - сьомого рівня небезпеки аварії на "Фукусімі-1", хоча до того дня на аварійній АЕС був встановлений п'ятий рівень небезпеки. Максимальний рівень ядерної небезпеки встановлювався лише одного разу - під час аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 13.12.2024 15:47
- 11.12.2024 16:56
- 09.12.2024 20:24
- 06.12.2024 23:20
- 06.12.2024 18:24
- 06.12.2024 17:19
- 06.12.2024 15:44
- 03.12.2024 16:53