Знайдена перша галактика у Всесвіті

- 20.04.2011 09:29
Знайдена перша галактика у Всесвіті

Найдавніший зоряний острів виявила група астрономів з Франції, Британії та США. Об'єкт не претендує на абсолютний рекорд відстані, але народився він, судячи з усього, раніше всіх відомих на даний момент галактик.

За інформацією Space.com, найдавніша галактика у космосі виявлено на знімках з орбітальних телескопів Hubble і Spitzer. Причому помітити її вдалося завдяки гравітаційного линзированию. В ролі лінзи виступило скупчення галактик Abell 383, розташоване між далеким зоряним островом і Землею.

За допомогою гавайського телескопа W. M. Keck II дослідники визначили червоне зміщення нової галактики. Воно виявилося рівним 6,027, що свідчить: астрономи побачили галактику такою, якою вона була, коли Всесвіту було близько 950 мільйонів років від роду (повний вік Всесвіту, нагадаємо, близько 13,7 мільярдів років).

Ці цифри не є рекордними - попередня найдавніша галактика розташована ще далі від нас і, відповідно, є, начебто, старої. Але тут є тонкість.

Та галактика спостерігалася, коли їй самій було від роду близько 100 мільйонів років (це можна визначити за параметрами зірок). Якщо відняти це число з віку Всесвіту на момент спостереження (480 млн), отримаємо дату народження тих зірок - 380 млн років після Великого вибуху, або трохи раніше.

Але нова галактика в момент, в якій ми її спостерігаємо, куди старше колишньою. Її зіркам, щонайменше 750 мільйонів років. Це означає, що вони повинні були сформуватися лише через 200 мільйонів років після Великого вибуху!

Досі вчені вважали, що перші зірки і галактики почали народжуватися приблизно через 400-500 млн років після старту" Всесвіту.

Обговорювана точка на хронологічній шкалою знаходиться глибоко у ері реионизации (reionization). І хоча галактики тієї епохи вчені вже знаходили, їх було дуже мало. Адже саме світло від перших галактик відповідальний за іонізацію водню в космосі.

Астрономи припустили, що таких давніх галактик повинно було бути значно більше, просто знайти їх важко через віддаленість і відносно скромних розмірів тих об'єктів. Виходить, що вчені мали рацію. Вдалий кадр з гравітаційною линзированием допоміг упіймати галактику, яка народилася дивно давно.

Дане відкриття проливає світло на одну з самих ранніх епох в розвитку всього космосу, пише membrana. 


Ключові слова: найдавніша галактика, перші зірки, астрономічні дослідження

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Старейшие серийные убийцы в мире кто самые старейшие серийные убийцы в мире?
- 23.02.2025 10:45
Что такое лимбо скейтинг? Лимбоскейтинг — это необычный и захватывающий
- 22.02.2025 09:19
Відійшла у вічність неймовірна людина Людмила Володимірівна Кондрук Людмила Володимирівна присвятила своє життя створенню атмосфери тепла, затишку та вишуканого смаку.
- 21.02.2025 19:31
У Чернівцях 21-річний водій мікроавтобуса влетів у тролейбус та:загинув ДТП Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду з потерпілим в обласному
- 21.02.2025 11:40
Коротко честно про криптовалюту Криптовалюта: что это такое и почему она меняет финансовый мир?
- 21.02.2025 09:42
Трамп вважає, що Росія має козирі у переговорах щодо України Колишній та новий президент США Дональд Трамп знову висловився про війну
- 21.02.2025 08:15
Коліматорні приціли: поєднання технологій та комфорту в стрільбі Сучасні стрільці все частіше вибирають інноваційні пристрої, які підвищують точність
- 20.02.2025 14:38
Податок на нерухомість 2025: що очікує покупців та продавців? Власники нерухомості при продажу житла зобов'язані
- 20.02.2025 10:35
Россия имеет козыри против Украины. Прав ли Трамп про Россию? Что Трамп сказал про Россию и Украину? Вопрос: правда ли что Россия иммет козыри против Украины перед Трампом? Правда ли, что Трамп считает, что Россия имеет "козыри" в переговорах по Украине. Правда ли, что Трамп поддерживает Путина в 2025 году?
- 20.02.2025 07:47

Всі новини