Думки "Газпрому" про приватизцію "Нафтогазу"

- 07.04.2011 11:30
Думки "Газпрому" про приватизцію "Нафтогазу"

 Рішення влади України провести приватизацію "Нафтогазу України" ускладнить створення спільного підприємства з "Газпромом". Про це повідомляє РІА Новости з посиланням на заступник голови правління російської монополії Валерія Голубєва.

"Ми були на Україні два дні тому, і на справедливе питання, що буде входити в активи" Нафтогазу ", з урахуванням того, що ГТС (газотранспортна система України) належить державі, ми відповіді не отримали ", - сказав він. Відповідно майбутнім інвесторам" Нафтогазу "важко оцінити перспективи цієї компанії, підкреслив Голубєв.

Голубєв не пояснив, як саме приватизація "Нафтогазу" може перешкодити створенню СП з "Газпромом". Він також не вказав, про який саме СП йде мова. Раніше російська монополія не висловлювала бажання брати участь у приватизації компанії, хоча Москва і пропонувала Києву об'єднати два газових монополіста за допомогою СП.

В кінці листопада 2010 року "Газпром" і "Нафтогаз" домовилися приступити до оцінки активів, які можуть бути внесені до їх СП. Внеском в СП з російської сторони можуть стати родовища, з українського - газотранспортна система. Передбачалося, що дане СП буде першим кроком на шляху до подальшого об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу", яке, втім, не підтримують в Києві.

Зараз "Нафтогаз" є повністю державним підприємством. Ця компанія не лише займається проектами з видобутку нафти і газу, але і управляє магістральними трубопроводами на території країни. Уряд України має намір продати близько 25 відсотків акцій "Нафтогазу", що дозволить Києву отримати до бюджету додаткові п'ять-шість мільярдів доларів.

При цьому міністр енергетики України Юрія Бойко запевняв журналістів, що "Газпром" не зможе купити ці акції "Нафтогазу" на біржі для злиття з українською компанією. "Це неможливо", - сказав міністр.

Представники "Газпрому" неодноразово заявляли, що хотіли б одержати доступ до газотранспортної системи України, однак місцеве уряд відмовився її продавати.

Уряд України стримує зростання цін на газ на внутрішньому ринку, не дозволяючи "Нафтогазу" вийти на беззбитковий рівень. У 2010 році збиток компанії склав 21,4 мільярда гривень (2,7 мільярда доларів). Однією з основних статей витрат "Нафтогазу" є закупівля газу в Росії. 


Ключові слова: Нафтогаз України, Газпром, приватизація Нафтогазу

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25
Психосоматика рака: как влияют эмоциональные состояния на развитие онкологии Психосоматика рака: как эмоциональные состояния влияют на развитие
- 28.10.2024 14:42
Фіцо прогнозує затяжний конфлікт в Україні під час перемоги Харріс Конфлікт в Україні може набути затяжного характеру, якщо...
- 28.10.2024 14:27

Всі новини