Японська радіація в Україні: слідкуйте за новинами
- 01.04.2011 14:57Підвищений вміст ізотопів йоду і цезію фіксують в Україні вже декілька днів. Фахівці говорять, що їх рівень в тисячі разів менший за небезпечний, проте подальший розвиток подій залежатиме від ситуації на японській АЕС "Фукусіма-1".
Як відомо Державна інспекція ядерного регулювання нещодавно заявила про зміст радіонуклідів з Японії в українському повітрі. Але ще тиждень тому в Гідрометеорологічному центрі запевняли, що Україна занадто далеко від Японії щоб відчути наслідки подій "Фукусіми".
Головний інспектор по ядерній і радіаційній безпеці України Михайло Гашев доки утримується від позитивних прогнозів і говорить, що усе залежатиме від подій в Японії, а там доки ситуація не покращується.
"За офіційними даними МАГАТЕ, викиди з аварійної атомної станції не припинилися, вони тривають. Тому говорити про те, що є яке-небудь поліпшення ситуації, що цей йод розпадеться, або що інші трансуранові елементи не прийдуть в Україну, я не можу і не радив би іншим. Поки ситуація на АЕС погіршується", - відмітив Гашев.
Кілька днів тому Рейнський інститут екологічних досліджень при університеті німецького Кельна опублікував прогноз поширення радіоактивної хмари над Північною півкулею. Згідно з ним, Україна частково потрапляє в зону поширення хмари, хоча і говориться про мізерний вміст радіоактивних речовин в повітрі.
В той же час, учені, зокрема з Центру радіаційної медицини, говорять, що причин для паніки у українців немає. Медик Галина Денисенко упевнена, що зараз загроза є швидше гіпотетичною, чим реальною, але призвала уважно стежити за інформацією.
"Поки остерігатися немає необхідності, але слухати треба. На жаль, наше населення не готове до цього, і не споживає йодовану сіль, а навіть це було б досить. Китайці вже розкупили усю йодовану сіль, хоча у них, начебто немає ще в повітрі радіоактивного йоду", - розповіла Денисенко.
Володимир Борейко з Київського еколого-культурного центру припускає, що українці не поспішають скуповувати йодовану сіль або вживати інші заходи тому що не отримують досить інформації про можливу радіаційну загрозу. Він переконаний, що навіть щонайменша доза радіації може бути шкідливою для здоров'я і вже зараз рекомендує відмовитися від ряду продуктів.
"Нам вже не варто купувати камчатського краба, морепродуктів з Сахаліну, і червоної ікри і лосося з Камчатки і Сахаліну, тому що там вже є загроза, мабуть, вже там дози величезні. Тому, якщо виробник ставить штамп десь після першого березня, то я так вважаю що це вже не можна купувати", - відмітив еколог.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 23.01.2025 17:14
- 10.01.2025 20:16
- 10.01.2025 16:07
- 08.01.2025 12:27
- 03.01.2025 20:10
- 03.01.2025 13:18
- 01.01.2025 14:16
- 27.12.2024 21:35