В якій валюті ліпше тримали вклади 2010/2011?
- 02.12.2010 13:30Банківські вклади в гривнях є на даний момент найбільш доцільними
Такої думки дотримуються банкіри, коментуючи тему повернення довіри населення до банківської системи України. Одним з ключових результатів 2010 року стало відновлення припливу депозитів населення в банківську систему після широкомасштабних вилучень вкладів у жовтні 2008 р. - березні 2009 р. За оцінками банкірів, сума депозитів в банківській системі України вийшла на рівень 130 млрд. грн.
За словами голови правління банку «Форум» Commerzbank Group Ярослава Колесника, якщо припустити, що курс національної грошової одиниці залишиться незмінним до долара протягом 3-6 місяців, то розмістити депозит треба в гривні. «Тому що НБУ поки досить жорстко прив'язує курс гривні до долара, відповідно інфляція є і по гривні, і по долару з приблизно однаковою швидкістю. Відповідно, краще вибрати гривневий внесок, оскільки ставка по ньому вище », - говорить Ярослав Колесник. - «Крім того, недоцільно нести витрати на конвертацію при перекладі внеску з однієї валюти в іншу, особливо при коротко-і середньострокових вкладах».
При виборі валюти вкладу всі банкіри дають класичний рада. Гроші необхідно зберігати в рівних пропорціях: у гривні, доларах США і євро (по 30%). «Ще 10% заощаджень можна сміливо вкласти в стабільний швейцарський франк», - підказує головний економіст відділу депозитних продуктів «ОТП Банку» В'ячеслав Фоменко. «Ми бачимо зміну процесів: то зниження курсу євро і долара, то знову посилення євро. Можна точно сказати, що диверсифікуючи і тримаючи вклади в різних валютах, вкладники не втратять. Хоча зараз є певна тенденція до ослаблення долара, але складно сказати, наскільки вона довгострокова », - зазначає пан Колісник. За спостереженнями фахівців, протягом року курс долара до євро (головним валют, в яких банки відкривають вклади в Україну) коливався на 25-30% в обидві сторони.
Влітку поточного року в Україні спостерігався серйозний переділ на ринку депозитів - банки змагалися, хто залучить більше вилучених населенням у період паніки вкладів. У таких умовах головне для клієнта - зробити правильний вибір. Якщо його основною потребою є отримання максимального доходу за депозитним вкладом, варто розглядати класичні депозитні вклади на тривалі строки з виплатою відсотків в кінці терміну і без права поповнення. Саме за цими вкладами банки встановлюють максимальні процентні ставки. При цьому фахівці підкреслюють: не варто забувати про те, що висока прибутковість завжди є платою за високий ризик, тому при виборі оптимального рішення не варто керуватися тільки розміром процентної ставки за вкладом. «Погоня за максимальною прибутковістю - найнебезпечніша помилка вкладника. При виборі банку для розміщення коштів набагато більш важливий чинник - надійність цього банку », - говорить Ярослав Колесник.
Після відгриміла в країні кризи більше сотні вітчизняних банків продемонстрували позитивну депозитну динаміку. Серед лідерів по поверненню заощаджень - банки з іноземним капіталом. Головний мотив вкладника - стабільність і надійність банку, які залежать не від розмірів фінустанови, а від його власників-акціонерів, балансу, фінансових результатів і проведеної менеджментом політики. Досвідчені фінансові експерти радять починати знайомство з банком, перш за все, з його акціонерів. «Не можна ділити на українські та іноземні», - говорить голова правління банку «Форум» Ярослав Колесник. - «Треба перш за все відповісти собі на питання - а чи готовий я довірити свої гроші власникам цього банку? Позичив б я їм свої заощадження, якщо б вони були моїми сусідами? Якщо відповідь негативна - краще шукати інший банк ». На думку банкіра, поведінка акціонерів визначається, перш за все, їх репутацією. «У більшості акціонерів банків з іноземним капіталом репутація бездоганна. Крім того, у деяких банків у складі акціонерів є і держава - наприклад, у Commerzbank, який володіє банком «Форум», у складі акціонерів уряд Німеччини », - підкреслює банкір, пише« Дело ».
Прослушать
На латинице
Коментарі (0)
Другие новости:
- 10.01.2025 20:16
- 10.01.2025 16:07
- 08.01.2025 12:27
- 03.01.2025 20:10
- 03.01.2025 13:18
- 01.01.2025 14:16
- 27.12.2024 21:35