Підприємства передбачають погіршення майбутніх продажів та зайнятості в наступному півріччі

- 19.10.2010 09:34
Підприємства передбачають погіршення майбутніх продажів та зайнятості в наступному півріччі

Як повідомили першому чернівецькому незалежному інформаційному агентству ЗАН у прес-службі управління Національного банку України в Чернівецькій області,  чергове щоквартальне опитування керівників підприємств про оцінку ними поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації в Україні проведено у серпні 2010 року.

Очікування підприємств, в цілому, залишились на позитивному рівні, хоча підприємства передбачають більш повільне економічне зростання порівняно із попереднім опитуванням при посиленні інфляційного тиску та погіршення власних перспектив щодо майбутніх продажів, інвестицій та зайнятості в наступні три та дванадцять місяців.

Згідно з результатами опитувань, респонденти очікують уповільнення зростання обсягів виробництва товарів та послуг в Україні у наступні 12 місяців, про що свідчить зниження балансу очікувань (різниця між відсотком позитивних та негативних оцінок) на 19,7 в.п. до 17,5%, баланс очікувань по Чернівецькій області залишається на рівні ІІ кварталу – 13,3%.

Інфляційні очікування після послідовного зниження у трьох попередніх кварталах зросли та склали в середньому 14,5% на наступні 12 місяців проти 11,8% у попередньому кварталі. Основними факторами впливу на споживчі ціни респонденти назвали зростання витрат на виробництво та доходів населення. Суттєво посилився вплив на інфляцію очікуваних податкових змін. Оцінки впливу на інфляційні процеси коливань обмінного курсу гривні та дій НБУ продовжили знижуватись. Респонденти Чернівецької області серед факторів інфляції найчастіше називають витрати виробництва та зміни в оподаткуванні (60 % та 53,3 % відповідно); вплив фактору курсових коливань гривні зменшився в порівнянні з попереднім кварталом з 26,7 % до 20 %; дії НБУ вважають чинниками інфляційного тиску 6,7 % респондентів.

Частка респондентів, які не очікують змін курсу гривні до долару США та євро, зменшилась. По Чернівецькій області очікування респондентів щодо курсової стабільності погіршуються.

Оцінки поточної економічної активності залишились стриманими, що свідчить про повільне відновлення економіки. Згідно з результатами опитування, респонденти продовжують негативно оцінювати поточний фінансово-економічний стан своїх підприємств, хоча негативний баланс очікувань зменшився і склав (-9,7%) проти (-18,0%) у 2 кв. 2010 року. Рівень залишків готової продукції у 3 кварталі суттєво знизився. Інтенсивність використання виробничих потужностей в цілому по економіці зросла. По Чернівецькій області оцінка свого поточного фінансово-економічного стану порівняно з минулим кварталом також залишається негативною -13,3 % проти -20 %. Баланс оцінки рівня залишків готової продукції в ІІІ кварталі п.р. дещо погіршився і становить -16,7 %, проти 14,3 % у ІІ кварталі п.р.. Очікування респондентів щодо інвестиційної активності на наступні 12 місяців дещо покращились.

Індекс ділових очікувань підприємств у 3 кварталі 2010 року знизився і склав 115,4% проти 121,8% у попередньому кварталі. За прогнозами респондентів, у наступні 12 місяців всі складові індексу, окрім інвестиційних видатків на виконання будівельних робіт, дещо погіршаться, хоча баланси відповідей щодо фінансово-економічного стану підприємств, обсягів реалізації як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, інвестиційних вкладень та зайнятості залишаються позитивними.

Очікування щодо зростання цін на покупні товари і послуги та на продукцію власного виробництва посилились. Виробничі витрати та витрати на оплату найманих працівників зростатимуть. Зростання цін на сировину і матеріали та на енергоносії залишаються найвпливовішими чинниками змін вихідних цін. Серед чинників, які стримують нарощування обсягів виробництва, найчастіше називались надмірний податковий тиск та занадто високі ціни на енергоносії. Оцінка впливу курсових коливань на вихідні ціни та нарощування виробництва продовжила знижуватись. По Чернівецькій області очікування щодо зростання цін на покупні матеріали у респондентів посилились. Баланс очікувань зріс на 26,7 в.п. і склав 40 %. При цьому посилились очікування щодо зниження цін реалізації, баланс відповідей збільшився на 40 в.п., й став різко негативним -53,3 %. На думку респондентів найважливішими стримуючими факторами зростання виробництва підприємств є надмірний податковий тиск, брак обігових коштів. Вартість енергоносіїв та податковий тиск стають основними негативними факторами зростання рівня відпускних цін, їх відмічають по 73,3 % респондентів.

Респонденти четвертий квартал поспіль відзначають пом`якшення умов отримання банківських кредитів. Частка респондентів, які планують брати банківські кредити, зросла (на 2,1 п.п. до 46,5%). Використання кредитних ресурсів підприємствами найбільше стримують: високий рівень відсоткових ставок за кредитами, надмірні вимоги до вартості застави та складність процедури оформлення документів. Вплив фактору курсових коливань послабився. Респонденти нашої області, як і в минулому кварталі, навпаки, відзначають, що умови доступу до банківського кредиту стали більш жорсткими (баланс склав 80 % проти 42,9 % у ІІ кварталі п.р.). Основними стримуючими факторами щодо використання кредитних послуг банків, респонденти нашої області називають високий рівень відсоткових ставок – 66,7 %, занадто складну процедуру оформлення документів – 60 % респондентів. Вплив фактору курсових коливань також послабився.

Було опитано 1192 підприємства в усіх регіонах країни, в тому числі 15 підприємств Чернівецької області, що представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

Надані результати є відображенням лише думки респондентів – керівників підприємств України у серпні 2010 року і не є оцінками НБУ.

Звіт "Ділові очікування підприємств України" розміщено на веб-сторінці НБУ за адресою: http://www.bank.gov.ua/Publication/

 

 

Прес-служба управління
Національного банку України
в Чернівецькій області


Джерело: Прес-служба управління Національного банку України


Ключові слова: стан економіки 2011 прогноз

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Что такое серпентарий Основные цели серпентария
- 13.01.2025 14:09
Почему не стоит доверять экстрасенсам? Вот причины почему не стоит доверять экстрасенсам:
- 10.01.2025 20:16
Признаки и симптомы повреждения органов Почему повреждение органов является серьезной травмой?
- 10.01.2025 16:07
Буковинці за добу перерахували 43 тисячі гривень шахраям Протягом доби двоє людей із Чернівецького та Дністровського районів стали
- 08.01.2025 12:27
Чи потрібно сплачувати ЄСВ та ЄП під час воєнного стану? Чи необхідно сплачувати ЄСВ та ЄП під час воєнного стану?
- 03.01.2025 20:10
Что такое Кубок Америки по футболу? Кубок Америки по футболу — одно из самых ожидаемых
- 01.01.2025 14:16
Что такое космодром Это место, где начинается
- 01.01.2025 11:11
Долгожители мужчины чаще женаты, долгожители женщины одиноки Исследования показывают, что семейное положение оказывает значительное влияние
- 27.12.2024 21:35

Всі новини