Динаміка надходжень до державного бюджету погіршилася

- 05.08.2010 10:02
Динаміка надходжень до державного бюджету погіршилася

Агентство «Кредит-Рейтинг» опублікувало щомісячний огляд економічного розвитку України за червень-липень 2010 р. В огляді дана оцінка стану реального та фінансових секторів економіки, зовнішньоекономічних операцій, валютного та фондових ринків, бюджетної сфери та державної боргової політики.

Агентство звертає увагу, що динаміка надходжень до державного бюджету в червні поточного року погіршилася. Низький рівень виконання річного плану прибуткової частини за підсумками першого півріччя 2010 року (41,1% за загальним фондом і 43,1% за спеціальним фондом без врахування власних надходжень бюджетних установ) призвів до зростання дефіциту державного бюджету. При цьому, якщо в травні поточного року державний бюджет був збалансований за рахунок внутрішніх джерел (випуск ОВДП), то на покриття дефіциту в червні були направлені також кошти зовнішньої позики (зовнішній держборг виріс на 1,8 млрд. грн.). На сьогоднішній день Україна закінчила переговори з представниками МВФ, результатом яких стало позитивне рішення про надання 15,15 млрд. дол. США. На нашу думку, позитивний результат переговорів з міжнародним фондом дозволить не лише залучити довгострокові ресурси, але й сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в країні. Крім того, підтримка МВФ є стимулом для реалізації реформ в Україні.

Як передбачало рейтингове агентство раніше, приріст ВВП в I півріччі склав близько 6%. За результатами червня рейтингове агентство відзначило зниження обсягів виробництва в металургії, що обумовлено слабкою кон'юнктурою зовнішніх ринків. Збереження позитивної динаміки розвитку в сільському господарстві підтримувалося переважно за рахунок збільшення обсягів виробництва в тваринництві. Як і в попередні місяці, зберігалася низька активність підприємств, які займаються будівництвом, що обмежується слабким зростанням платоспроможного попиту. Відновлення обсягів операцій підприємств роздрібної торгівлі було обумовлено не стільки зростанням внутрішнього платоспроможного попиту, скільки зміною статистики обліку, низькою порівняльною базою попередніх періодів і зростанням цін.

У червні було сформовано позитивний результат платіжного балансу, переважно за рахунок залучень держсектору. В цілому баланс товарів практично не змінився у порівнянні з попереднім місяцем. Надалі ми також не чекаємо кардинальних змін за обсягами товарних експортно-імпортних операцій. Як і передбачало рейтингове агентство раніше, збільшився приплив прямих іноземних інвестицій, як в банківську систему, так і інші сектори економіки. У червні, як і в попередньому місяці, виплати за залученими середньо- і довгостроковими позиковими ресурсами корпоративного і фінансового секторів економіки перевищили обсяги залучених грошових коштів. Надалі можна чекати формування позитивного сальдо фінансового рахунку, але в основному за рахунок залучень держсектора.

У зв'язку з емісією грошових коштів, що проводиться, і зростанням ресурсної бази банківських установ в червні продовжувалося зростання грошової маси. З метою забезпечення стійкості грошово-кредитного ринку Національний банк проводив операції щодо скріплення зайвої ліквідності. Також варто відзначити, що з метою збільшення обсягів кредитування банківськими установами, Нацбанк розміщував більш короткі депозитні сертифікати (це привело до зниження середньооблікової відсоткової ставки за мобілізаційними операціями), в червні і в липні знижував облікову ставку. На нашу думку, здешевлення ресурсів регулятора істотно не відзначиться на вартості кредитів для кінцевого споживача. Зниження ставок може призвести до незначного зниження вартості коштів для юридичних осіб, що надаються або держбанками, або банками, які одержують рефінансування від НБУ. Збереження низької вартості міжбанківських ресурсів і деяке зниження вартості кредитних ресурсів було обумовлено зростанням депозитної бази. При збереженні існуючих тенденцій в кредитуванні ми передбачаємо подальше зниження ставок за депозитами (банки як і раніше не проводять активної кредитної політики і відповідно притік депозитів впливає на прибутковість банківських установ). Зростання кредитних портфелів в цілому за банківською системою було досить низьким і, як ми вже писали раніше, кредитна активність різних банків істотно відрізняється. При збереженні тенденцій можна чекати деякого перерозподілу корпоративних клієнтів між банками першої та другої групи.

Ситуація на валютному ринку країни залишалася стабільною. Значні надходження валюти за рахунок залучень ресурсів державним сектором, збільшення притоку прямих інвестицій і помірного відтоку ресурсів за платежами фінансового і корпоративних секторів дозволили Національному банку наростити обсяги золотовалютних резервів на 2,8 млрд. USD. При цьому Нацбанк практично не вдавався до інструментів адміністративного регулювання валютного ринку. Подальша курсова динаміка залежатиме від загальної, у тому числі економічної ситуації в країні і на світових ринках, а також від рівня довіри до гривні внутрішніх і зовнішніх інвесторів



Ключові слова: статистика фінанси Україна липень 2010

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Что такое серпентарий Основные цели серпентария
- 13.01.2025 14:09
Почему не стоит доверять экстрасенсам? Вот причины почему не стоит доверять экстрасенсам:
- 10.01.2025 20:16
Признаки и симптомы повреждения органов Почему повреждение органов является серьезной травмой?
- 10.01.2025 16:07
Буковинці за добу перерахували 43 тисячі гривень шахраям Протягом доби двоє людей із Чернівецького та Дністровського районів стали
- 08.01.2025 12:27
Чи потрібно сплачувати ЄСВ та ЄП під час воєнного стану? Чи необхідно сплачувати ЄСВ та ЄП під час воєнного стану?
- 03.01.2025 20:10
Что такое Кубок Америки по футболу? Кубок Америки по футболу — одно из самых ожидаемых
- 01.01.2025 14:16
Что такое космодром Это место, где начинается
- 01.01.2025 11:11
Долгожители мужчины чаще женаты, долгожители женщины одиноки Исследования показывают, что семейное положение оказывает значительное влияние
- 27.12.2024 21:35

Всі новини