Благословение

 
Як оцінюється те, що людина вірить в прикмети?
Пользовательского поиска

Питання  від 26 квітня: Христос Воскрес. Прочитав  відповдь на питання від 13 квітня і хотів би запитатись як оцінюється те, що людина вірить в прикмети? не ті, що абсурдні, наприклад про чорного кота, який перебіг дорогу чи подібні, а ті які вказують на погоду. В мене є така прикмета: коли появляються перші гриби, то через пів року випаде сніг і по інтенсивності росту грибів визначаю суворість зими. При цьому ні до кого не звертаюсь. Дякую за відповіді.

Відповідь: Воістину воскрес!Спостерігати за створеною Богом природою, за всесвітом і робити з цього висновки або навіть научні відкриття - не гріх. Господь все створив премудро, наділив людину найвищим з усіх творінь розумом і розумною душею." 

І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим і за подобою Нашою, і нехай володарює вона над рибами морськими, і над птахами небесними, і над звірями, і над худобою, і над усією землею.." ( Бут.1, 26 ). Володорювавти над землею - це значить не тільки користуватися нею, її ресурсами та дарами, але й вивчати закони природи, турбуватися про землю та зберігати її. Так шо ваша "прикмета" - не гріх. Гріх вірити в ті прикмети, яким ми надаємо містичні значення. Наприклад:зустріч із священником або з людиною, яка несе пусті відра, принесе невдачу; понеділок - нещасливий день для розпочинання справи; 13 людей за одним столом - до нещастя; не можна дарувати гострі предмети і т.д. т.Є багато інших забобонних прикмет, які придумали люди. Люди, які вірять у прикмети, по- справжньому в бога не вірують. вони є суєвірами. Для чистого ж усе чисто. Поль Анрі Гольбах писав: "Отрекитесь навсегда от суеверия, могущего принести лишь несчастье; пусть вашей единственной религией будет естественная мораль; пусть вашей неизменной целью будет счастье, а вашим руководителем - разум, и да поможет вам добродетель достичь этой высокой цели; пусть эта добродетель будет вашим единственным богом. Любить добродетель и жить в добродетели - вот единственный способ поклоняться богу. Если действительно есть бог, заботящийся о своих творениях, бог справедливый, добрый и мудрый, он не прогневается на вас за обращение к разуму."

(О.Павло)

 

Проект очень нуждается в вашей молитвенной и благотворительной поддержке!