Благословение

 
Якщо у людини немає грошей, чому в церкві вимагають таксу?
Пользовательского поиска

Питання: Добрий день скажіть будь ласка якщо у людини немає грошей, чому в церкві вимагають таксу? Наприклад: "маслособорування" 15 грн. в Соборі!

Відповідь:

Нажаль, у багатьох наших людей так заведено, що при підготовці до Пасхи грошей у нас вистачає на все - , і на м'ясце, і на горілочку, і на ікорку, і на солодощі - адже все це ми купуємо для себе, улюблених. Але як тільки справи доходять до духовного і нам потрібно посповідатись, пособоруватись або причаститись, ми тут же згадуємо про кризу і стаємо вкрай прагматичними. І вже 15 гривень пожертви за звершене таїнство здається нам космічною сумою.

Натомість, дві гривні, вкинуті нами у церковну скриньку два рази на рік, ми сприймаємо як достатню суму для підтримання церковних потреб. І навіть цю пожертву ми найчастіше даємо не з великої любові до церкви, а для заспокоєння власної совісті. Людина , яка керується любов'ю до церкви і дивиться на все, що в ній відбувається, чистим оком, ніколи не сприйме запропоновану пожертву як " таксу". І 15 гривень на сьогоднішній день - не надто великі гроші. Тим більше, що пожертв від прихожан у церкві ніхто силком не вимагає (а лише пропонує). Все це робиться добровільно. У церковних таїнствах беруть участь усі люди, як бідні, так і багаті. Отже, питання пожертв залишається у кожної людини на совісті.

 

Спаси вас Господи!

(О. Павел)

 

 

 

 

Проект очень нуждается в вашей молитвенной и благотворительной поддержке!